1. תל-אביב-אירופה-טטוואן.
 נטוס מתל- אביב דרך אירופה לטטוואן. הגעה לטנגי'ר, התארגנות ונסיעה לטטוואן. לינה במקום  


2. טטוואן - שפשאוון–  פס.
יציאה מוקדמת לסיור רגלי בעיירה שפשאוון, עיר מחוז מרכזית הממוקמת בשולי רכס הרי הריף, נתרשם מן הסמטאות הכחולות ב"מדינה" ומן הבתים הלבנים בסגנון ספרדי. נעלה אל ראש המעיין ונראה את שפע המים הזורמים המזינים טחנות קמח ומכבסות ידניות. נסייר לאורכו של הערוץ הזורם במורד העיירה חזרה למלון לארוחת בוקר והתארגנות ליציאה לכיוון פס, לקראת ערב נגיע לעיר פס ..

 
 3. פס– ( מדינה).
יום סיור מקיף בעיר פס-  מחשובות והססגוניות בערי מרוקו,פס היא הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו שנוסדה במאה השמינית והייתה לבירת הממלכה ולעיר הראשונה  שקיבלה על עצמה את מרות האיסלם. ,שמרה עד היום על צביונה העתיק והייחודי, עיר שהזמן עמד מלכת.פס שימשה משכן לקהילה יהודית  מפוארת רבת חשיבות שנוכל לראות במהלך סיורנו. נבקר במלאח  היהודי.  נסייר רגלית בעיר העתיקה     { המדינה } המחולקת לפי גילדות של בעלי מלאכה, הבורסיקאים, ורקעי הנחושת, צבעי בדים ועוד...,לקראת ערב הגעה למלון ארוחת ערב 

 
 4. -פס– איפראן– מידלט–  אראשידיה –ארפוד.
יציאה מוקדמת לעיירת הקיט איפראן { 1650 מטר }  עיר קיט ושמורת טבע שבלב הרי האטלס התיכון ,נחצה את יערות הארזים והאלונים ובהמשך נחצה את מידלט, נעבור את מנהרת " הלגיונרים "  ודרך מרחבי המדבר למפגש עם נוף  נאות המדבר עם הדקלים, הקסבות והכפרים בשולי הסהרה כשאנו נוסעים לאורך  וואדי " הזיז " הנותן חיים  לאזור ,לקראת ערב נגיע בערב לנווה מדבר הגדול " הטאפיללת" ונלון בעיר המחוז ארפוד.

 
 5.  - ארפוד– קניון הטודרה עמק הדאדס וארזאזאט.
לפנינו יום ארוך ומרתק שתחילתו בסיור ג'יפים אל דיונת החול  הגדולה  במדבר הסהרה. נראה  יחד את הזריחה במדבר על משמעותיה ,חוויה מרגשת עם מפגש מדבר סהרה, נחזור למלון להתארגנות לקראת המשך הנסיעה באוטובוס לכיוון קניון הטודרה המדהים ,נחצה ונסייר  בעמק הדאדס המיוחד בצבעיו ובתופעות הגיאולוגיות שבו  ובדרך "אלף הקסבות " נגיע לעיר וארזאזאט השער למדבר הסהרה.

 
 6.. -וארזאזאט – אגדיר .
נעזוב את וארזאזאט וניסע מערבה, נתרשם מניגודים שנוצרים מנופים וטבע נחצה עיירות ברבריות טיפוסיות בהרי האטלס הגבוה ואזור גידולי הזעפרן ונחצה את עמק "הסוס" המפורסם. לקראת ערב נגיע לעיר הנופש והקיט של מרוקו אגדיר  שלחוף האוקיאנוס האטלנטי. בערב ניתן לשוטט בטיילת של העיר.

 
7. - אגדיר.
היום יוקדש לעיר אגדיר.נבקר בנמל הדיג, בשוק המפורסם " שוק אל חאד" ,ונערוך סיור ממונע בעיר החדשה שנבנתה בשנת 1960 לאחר רעידת האדמה ונשאיר כמה שעות להתרגעות בעיר הנופש והקיט של מרוקו.

 
8.  -אגדיר–  איסאווירא– מרקש.
יציאה מוקדמת לעיר הפורטוגזית איסאווירא, שלחוף האוקיאנוס האטלנטי, שימשה בתחילת דרכה כעיירת חוף על ידי הפיניקים , במאה ה- 16 הפורטוגזים השתמשו בה כעיר נמל ומעבר בדרכם של המגלים הגדולים,  בעלת עבר בהיסטוריה  של יהדות מרוקו.עיר של אמנים ודייגים, נסייר בסמטאות העיר העמוסים בתי מלאכה של עץ הערער, נבקר במצודה " הסקאלה "  ולאחר מכן נגיע לבירת הדרום העיר מרקש., ארוחת ערב במלון , לינה במרקש .

 
 9.  -מרקש.
נקדיש את היום לעיר האדומה מרקש  בשל הגוון האדום והחום בו צבועים רבים מבתיה , עשירה בהיסטוריה אשר שמה יצא למרחקים בזכות מקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן. העיר שוכנת לרגלי האטלס הגבוה ונבנתה במאה ה- 11 ומשלבת למעשה את ההיסטוריה של מרוקו, העיר החדשה והעיר העתיקה מעניקים לה את הצביון הייחודי. אתריה המפורסמים ושוקיה המיוחדים נותנים לעיר את האווירה המיוחדת. בעיר נמצאת הכיכר המפורסמת
" ג'אמע אל פנא ", כיכר ססגונית ודינמית על התופעות המסורתיות שבה : לוליינים ,זמרים, מאלפי נחשים וקופים מגידי עתידות ורקדנים ליד תעשיית המזון המהיר נוסח מרוקו.נקדיש את היום לסיור רגלי בגני מנרה, נצפה על מסגד הכותוביה, נבקר בארמון הבאהיה , נשוטט רגלית בשוקיה המפורסמים ונשמע הרצאה על צמחי המרפא במרכז 100,000 התבלינים. לאחר ארוחת הערב במלון , נצא במאורגן למופע הפולקלור הגדול ביותר במרוקו,

 
 10. - מרקש – עמק האוריקה– תצפיות הרי האטלס – מרקש .
יום נופים וטבע בהרי האטלס הגבוה, ,ניסע לבקר בעמק האוריקה  הירוק על כפריו הברברים, נצפה על רכסי ההר  האטלס הגבוהים בנוף הררי של פסגות ומצוקים, הזרוע ים בוסתנים וערוגות, נבלה בנופים פראיים ובלתי נשכחים, לקראת ערב נחזור למרקש ארוחת ערב במלון ויציאה למופע הפולקלור הגדול ביותר במרוקו, ערב ברברי טיפוסי להרי האטלס " הפנטזיה" כולל משקה .

 
 11. מרקש---קזבלנקה.
ונסיעה לקזבלנקה  העיר הלבנה לסיור פנורמי והכרת העיר, נבקר בטיילת המפורסמת-לקורניש- שלחוף האוקיינוס האטלנטי, ברובע היוקרתי " אנפה "  נסייר  ברחבת מסגד חסן השני המפואר . הגעה למלון התארגנות לארוחת ערב לינה בקזבלנקה
 
 12/13.. - -קזבלנקה – אירופה – תל-אביב.
לאחר ארוחת הבוקר התארגנות ליציאה מהמלון דרך האוטוסטרדה  לשדה התעופה של קזבלנקה ,התארגנות וטיסה לאירופה ולאחר החלפת מטוס נמשיך לארץ.
עמוסי חוויות והנאה ננחת לפנות בוקר בנתב''ג.
x

#{title}

#{text}

#{price}