מרוקו

צבעים וטעמים של המגרב

 

11 יום – טיול מקיף ללא ימים חופשיים

 

קזבלנקה ♦ פאס בירת מרוקו ♦ חפלה טיפוסית בסגנון פאסי ♦

טיול ג'יפים בדיונות ♦ ווארזאזאת ♦ הרי האטלס ♦ מרקש – העיר האדומה ♦ עמק האוריקה ואירוח בבית ברברי ♦ מפלי אוזוד ♦ חצי פנסיון ♦


יום 1, 24.09. תל-אביב – קזבלנקה

בשעות צהריים נפגש בנמל התעופה ע"ש בן-גוריון ונטוס למרוקו (עם החלפת מטוס במלטה). עם הנחיתה בשדה התעופה ע"ש המלך מוחמד ה- 5 נעבור תהליך קבלת ויזה במקום, ולאחר מכן ניסע למלוננו בקזבלנקה, העיר הגדולה ביותר במרוקו. ארוחת ערב והתארגנות. לינה בקזבלנקה.


יום 2, 25.09. רבאט, מקנס, פאס

לאחר ארוחת בוקר ניסע לעיר הבירה רבאט, השוכנת לאורך רצועת החוף האטלנטי. נערוך סיור פנורמי להתרשמות מאתריה המרכזיים ונראה את שרידי המסגד הגדול (ה"טור חסן"), נצפה במאוזוליאום של מלכי מרוקו מהשושלת העלויות. נבקר בקסבת אודייה העתיקה ונערוך תצפית על נהר הבורגרג ועל שרידי העיר סאלה הרומית בצדה הדרומי של העיר. נמשיך בנסיעה למקנאס, "הוורסאי המרוקאי", העיר המלכותית השלישית במדינה. נטייל בעיר העתיקה אשר נבנתה בשלהי המאה ה– 17 על-ידי הסולטן מולאי איסמעיל. נראה את חומותיה האדירות, את אורוות הסוסים הענקיות. בכיכר השוק נצפה על שער באב-אל-מנצור המדהים (השער היפה ביותר במרוקו). לקראת ערב נגיע אל העיר פאס, בירתה הרוחנית של מרוקו.  2 לילות בפאס.


יום 3, 26.09. פאס

את היום כולו נקדיש לפאס, עיר הבירה  הראשונה של מרוקו. שנוסדה ב, נטייל ברחובותיה וסמטאותיה הציורים, מלאים בבתי מלאכה המסורתיים. נטייל ברובע המדינה העתיק ביותר בעולם המוסלמי. העיר בעלת המסורת הדתית התרבותית מייצגת את העיר הערבית הטיפוסית עם ההיסטוריה היהודית. נחצה את המלאח - הרובע היהודי, נראה את מקום בו התגוררו מגורשי ספרד, ואת מקום מגוריו של הרמב"ם במאה ה- 12. נראה את בית העלמין היהודי, אחד העתיקים בעולם, ובו נטמנו מהחשובים שבחכמי מרוקו. לא נפסח על בית הכנסת העתיק של משפחת אבן דנאן. נצפה בעבודת של בעלי המלאכה הרבים - נפחים, צביעת צמר, רקעי נחושת ועוד. 

לאחר ארוחת הערב נצא לחפלה מרוקאית באחד המועדונים.

 

יום 4, 27.09. איפרן ,ארפוד וטיול ג'יפים 

הבוקר נעזוב את פאס וניסע לעיר הנופש איפראן, עיירת קייט בלב שמורת טבע. משם נמשיך דרומה בנופים מגוונים ונחצה את האטלס התיכון. נבקר בעיירת נופש מקסימה איפראן, "שוויץ של מרוקו", שנבנתה ע"י הצרפתים כעיירת נופש. נמשיך בדרך ציורית, בין חורשות ארזים, ונחלוף על פני העיירה מידלת , שבה היהודים עסקו בעיקר בכרייה, והברברים התפרנסו מחקלאות וגידול תפוחים.  דרך נאות המדבר עם אלפי דקלים נגיע לעיירה ארפוד, ממנה יצאו בני שושלת אבוחצירא. ניסע בג'יפים לראות את השקיעה מעל דיונות מרזוגה - הדיונה הארוכה והגבוהה בסהרה (במידה והסיור לא יתאפשר ביום זה, נצא לסיור הג'יפים למחרת, עם השחר). לינה בארפוד.


יום 5, 28.09. קניון הטודרה, ווארזאזאת

לאחר מכן נחזור למלון להתארגנות וארוחת הבוקר, ונצא בנסיעה לקניון טודרה המרהיב, השוכן בעמק פורה וציורי, מוקף בדקלים ועצי פרי. נסייר בין קירותיו האדמדמים שבזכותם מכונה הטודרה "גראנד קניון של הסהרה". נמשיך לאורך עמק הדאדס, בין שרידי הכפרים בדרך "אלף הקסבות" ובקרבת "עמק הוורדים". נגיע ללינה בירת המחוז המדברית ווארזאזאת, נראה את מלאח היהודי, בו נשמר בית הכנסת של רבי הילל זצ"ל. לינה בווארזאזאת.


יום 6, 29.09. איית בן חידו, הרי האטלס, מרקש

הבוקר ניסע לאיית בן חידו, אחת הקסבות המפורסמות, שנבנתה במאה ה- 16 והוכרזה ע"י ארגון אונסק"ו כאתר מורשת תרבות עולמית. כאן צולמו סרטים מן החשובים שבקולנוע העולמי: לורנס איש ערב, משחקי הכס ועוד. נמשיך ונטפס אל מרומי הרי האטלס הגבוהים (נגיע לגובה של 2.260 מ' מעל פני הים) ונחצה אותם במעבר המרשים ביותר במרוקו טיזי-נ-טישקה. בדרכנו נחלוף על פני כפרים ונופים מרהיבים עד למרקש, "העיר האדומה", בה נלון. לאחר ארוחת הערב נוכל לצאת לסיור לילי בכיכר ג'מע אל פנע, וניתן יהיה לחזור למלוננו בכרכרות. 2 לילות במרקש.


יום 7, 30.09. מרקש

יום שכולו מרקש – הבירה השנייה של מרוקו ואחת הערים העתיקות במדינה, "פנינת הדרום". נשוטט בסמטאות, נכיר את שני חלקי העיר: ה"מדינה", או העיר העתיקה, הכוללת גם את הרובע היהודי, וה"גליז", העיר החדשה. נצפה על מסגד הכותוביה המפואר. נבקר בארמון אל-בהייה ובבית הכנסת אלעזאמה, נסייר במלאח היהודי. אחה"צ נגיע לכיכר ג'מעה אל-פנה הססגונית והשוקקת חיים, שהיא בעצם שוק מיוחד במינו ובו דוכני אוכל, רקדנים, זמרים, מרפאים למינם, מאלפי נחשים וקופים, אומני רחוב רבים.


יום 8, 01.10. סיור בעמק אוריקה באטלס הגבוה

לאחר ארוחת הבוקר נטפס אל לב האטלס הגבוה דרך עמק האוריקה השופע ירק ומים, ומשמש למפלט הקיץ לתושבי מרקש. נטייל לאורך הנחל, בין חלקות הקטנות אשר מעבדים החקלאיים המקומיים, נפגוש את הנוודים ועדריהם, נבקר בבית ברברי ונהנה מאירוח. נתרשם מצורת החיים בכפריים הברברים, ולקראת ערב נחזור למלוננו לארוחת ערב ומנוחה.

 

יום 9, 02.10. האטלס הבינוני, מפלי אוזוד

ניפרד מהעיר האדומה ונקדיש את היום להיכרות עם אתרי הטבע המרהיבים של אזור האטלס הבינוני. נעלה אל האטלס התיכון וניסע לראות את הסכר המרשים  שבנו הצרפתים בבין אל ווידאן, והאגם האדיר שנוצר מעליו בלב ההרים . נמשיך לתצפית על מפלי אוזוד, הגבוהים במרוקו, ונרד לטיול רגלי יפה אל תחתית המפלים. לקראת ערב נרד מהרכס ללינה באפורר. ארוחת ערב במלון.


יום 10, 03.10. אפורר, קזבלנקה

בבוקר ניסע לביקור בעיירה בני מלל ובמעין עין אסרדון הבוקע לרגלי האטלס התיכון. נחצה את מישורי הפוספטים הנרחבים בדרכנו לקזבלנקה. בהתאם לשעת הגעתנו נצא לטייל בבירה המסחרית התוססת של מרוקו. נטייל ברבעים המודרניים של עשירי הממלכה, נתרשם ממבני הציבור במרכז העיר, ועוד. ארוחת ערב במלון ולינה בקזבלנקה.


יום 11, 04.10. קזבלנקה

נערוך סיור מקיף בקזבלנקה, הבירה הכלכלית והמסחרית של מרוקו. נראה את העיר הגדולה והתוססת ביותר מבין ערי ממלכת מרוקו. נערוך תצפית אל מגדל הגבוה של המסגד ע"ש המלך חסן ה-2 - הגדול והמרשים בעולם. נראה את השוק המרכזי, ניסע לאורך הטיילת עין דיאב ונתרשם משכונות היוקרה המקומיות. נגיע עד לכיכר האומות המאוחדות בה נצפה על בית המשפט, הבנק המגרבי הגדול. נראה את ההבדלים בין "העיר החדשה" ו"העיר העתיקה". לא נפסח על בית הכנסת המפואר ועל שוק החובוס, וכמובן נותיר זמן לקניות. בשעות הערב, בהתאם ללו"ז של טיסות, ניסע לשדה התעופה של קזבלנקה, ממנו נשוב בטיסה לישראל  (דרך מלטה).


מחיר הטיול כולל:

 • טיסות בחברת תעופה סדירה (דרך יעד ביניים).
 • כלכלה – חצי פנסיון לאורך כל ימי הטיול (10 ארוחות עיקריות).
 • 10 לילות בבתי מלון דרגת תיירות טובה ו/או ראשונה, בחדרים זוגיים.
 • סיורים וביקורים כפי שמפורט בתכנית.
 • טיול ג'יפים במדבר הסהרה.
 • חפלה בפאס.
 • אוטובוסים תיירים ממוזגים ונוחים לביצוע התוכנית.
 • מדריך קבוצה מקצועי .
 • מיסים והיטלים נכון ל- 20.07.2018 (למעט עליות דלק או היטלי תעופה אחרים, האפשריים בעתיד).

 

המחירים אינם כוללים:

 • תוספת ליחיד בחדר 450$.
 • ביקורים, סיורים ושירותים הלא מפורטים ככלולים בתוכניות.
 • ביטוחים כלשהם.
x

#{title}

#{text}

#{price}