מרוקו, אחת הארצות המרתקות בעולם, המציעה מפגשים רב-חושיים עם נופים ומראות, ריחות וטעמים, צבעים וצלילים: פסגות האטלס המושלג, נאות מדבר בסהרה, קסבות מדבריות מעולם קדום, המלאח היהודי,  ארכיטקטורה מוסלמית, מלאכות עתיקות ואומנות מסורתית, התרבות הברברית בהר הגבוה, שבטי המדבר (הטוארג), האסלם המג'רבי והעושר המדהים של התרבות היהודית. לכל אלו נצרף מפגש יוצא דופן עם המוסיקה המרוקאית בעיר ובמדבר.
יציאה בתאריך: 12.04.2017
הבונוסים המיוחדים לקבוצה:
 •    - יום טיול ג'יפים, מרתק וייחודי במדבר סהרה,
 •    - טיול בדיונה הגדולה.
 •    - ארוחת צהרים מיוחדות במדבר.
 •    - כל הכניסות כלולות במחיר הטיול
 •    - אין " אופשונל" 
 •    - מלונות ברמה גבוה

תוכנית הטיול

יום 1 –   12.04.17  –  קזבלנקה
נצא בטיסה למרוקו דרך אירופה אל קזבלנקה. קבלת אשרות כניסה ובהתאם לשעת הנחיתה נצא לסיור הכרות עם הבירה הכלכלית של מרוקו - עיר מודרנית בעלת תשתית מודרנית ושדרות, המשלבת באופן נפלא סגנונות מסורתיים ואדריכלות מודרנית, מכונה גם "הבית הלבן". ניסע לאורך כיכר האומות המאוחדות, שעוצבה על ידי האדריכל הצרפתי ז'וזף מרסט בשנת 1920, נראה את כנסיית "נוטרה דאם דה לורד", אחת הכנסיות הגדולות ביותר במרוקו. בתום הסיור העברה למלון בקזבלנקה
. ארוחת ערב במלון  
לינה : קזבלנקה.
image alt
יום 2  –  13.04.17 ראבט  –  מקנס- פס 
לאחר ארוחת הבוקר נבקר במסגד הגדול מסגד חסן השני, כיכר מחמד החמישי, המחברת בין העיר העתיקה והעיר החדשה. נצא לסיור בראבט, בירת מרוקו. נתחיל בקצבת אלאודיה העתיקה מהמאה ה-12 היושבת על שפת נהר הבורגרג, נסייר במדינה (העיר העתיקה), נבקר במקום מושבו של המלך והפרלמנט לצד ארמון מוחמד ה-6 ונראה את  המאוזוליאום של סבו, מוחמד ה-5 ושל אביו חסן השני. בניית המאוזוליאום נמשכה שש שנים. נמשיך אל שרידי המסגד הגדול שנבנה במאה ה-12 ובנייתו לא הושלמה מעולם. משם נמשיך למקנס העיר שהיתה בירתו של הסולטאן מולאי איסמעיל מייסד השושלת העלווית. נבקר במוזוליאום, נשוטט ברחובות המלאח היהודי, ברחבה הסואנת של שוק אל הדים מול באב מנצור - השער היפה ביותר במרוקו ונראה את בית הספר תלמוד תורה. לעת ערב נגיע לפס. ארוחת ערב במלון.
לינה : פס.
image alt
יום 3  –  14.04.17  –  פס         
Description: Description: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/25/BellyDancerMarrakech.jpgיום זה יוקדש לעיר פס, העתיקה בערי המלוכה המרוקנית, הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו. העיר נוסדה במאה השמינית ושומרת יותר מכל עיר מרוקנית אחרת על צביונה העתיק והייחודי. נשוטט בסמטאות המפותלות, נעבור בין המסגדים, הארמונות ומדרסות עתיקות המשתלבים בשווקים הסואנים. נבקר במלאח, הרובע היהודי העתיק, בו התקיימה קהילה מפוארת הכללה אנשי רוח כגון : הרמב"ם, רבי יצחק אלפסי ורבים אחרים. נכנס אל בית הקברות היהודי בן מאות השנים ונשמע את סיפורה של סוליקה הקדושה. נמשיך ונבקר בבית כנסת במלאח ע"ש דנאן. נעלה לרחבה מול ארמון המלך ונראה את אחד השערים העשויים ברונזה. משם נמשיך ונבקר במדרסת אבו עין ענאניה, נעבור ליד ביתו של הרמב"ם. בצהריים נסעד במסעדה מקומית טיפוסית בתשלום נפרד. אחר הצהריים בשווקי העיר שנחלקו לגילדות ובעלי מלאכה, אזור הבורסקאים- נבקר במקום בו צובעים את העורות, אזור רקעי הנחושת וצבעי הבדים. נלמד על סוגי התלבושות השונים שלובשות נשות מרוקו. ארוחת ערב במלון.
לינה : בפס.
image alt
יום 4  –  15.04.17  –  פס - איפראן - אירפוד
נצא מפס לכיוון איפראן – עיירת נופש בלב שמורת טבע באטלס התיכון. נהנה מטיול קצר ביער הארזים והאלונים. נרד ממרום האטלס התיכון אל שולי הסהרה ונפגוש לראשונה את הנופים של נאות המדבר: קסבות בנויות מלבני בוץ הממוקמות בין דקלים וערוגות שיחי החינה. נעצור במידלת, לארוחת צהריים, באחת הקסבות (בתשלום נפרד) המרשימות שלאורך הדרך. נעבור דרך העיר ארשדייה, העיר המרכזית והגדולה בשולי המדבר. לעת ערב נגיע לעיירה אירפוד בלב נווה המדבר תפיללאת. ארוחת ערב במלון .
לינה : בארפוד.
יום 5  –  16.04.17  –  טיול ג'יפים במדבר סהרה - ריסנ- ארפוד
Description: Description: http://www.maroco.ybay.co.il/images_product/FOTO SAHARA MAROC 1(1).jpgאת היום נקדיש לנאת המדבר ולטיול באזור הדיונה הגדולה. לאחר ארוחת הבוקר נעלה על רכבי שטח הנהוגים על ידי ברברים מקומיים וניסע דרומה לעיירה ריסאני. נמשיך דרומה אל לב המדבר שם נפגוש את בני השבט השחורים ה"גנוואה", צאצאים של עבדים מאפריקה השחורה, המוכרים בזכות המוסיקה המיוחדת שלהם. נתארח באחד הבתים ונאזין למוסיקה המיוחדת. בתום הביקור, נמשיך ונסייר לאורך הדיונה הגדולה. נתרשם מסגנון הבנייה, "הקסבות" שבנויות למרגלות הדיונה. נבקר בנאת המדבר מרזוגה ונמשיך בנסיעה לאורך הדיונה בחלקה הלא מתוייר. נגיע לאחת מפינות החמד ונתמקם לארוחת צהריים ולמנוחה קצרה. אחר הצהריים נמשיך ונסייר בחלק זה של המדבר. באזור זה מתגוררים האנשים הכחולים" הטוארגים". לקראת סוף היום נעלה על גבי הדיונה ונראה את השקיעה המיוחדת של מדבר סהרה. ארוחת ערב במלון.  לינה : בארפוד.
image alt
יום 6  –  17.04.17 – קניון הטודרה - קניון הדאדס
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר הרי האטלס הגבוה. בדרכנו נעצור במפעל המים של תושבי המדבר "פודרות" ונשמע הסבר מרתק על תהליך הובלת המים. לקראת הצהריים נגיע לפתחו של קניון הטודרה. בתוך מרחבי הסהרה מתרוממים גושי אבן גיר וחול צבעוני שנוצרו ע"י תופעת קימוט וסחף ויצרו תופעות גיאולוגיות מדהימות. הקניון מסתתר עמוק בין קירות זקופים של רכס הגרניט האדמדם. נצא טיול בקניון ובנאת המדבר בינות לבוסתנים וחלקות הירק עד לפתחו של הקניון. נמשיך בנסיעה. לקראת ערב נגיע ללינה בפתחו של קניון הדאדס. ארוחת ערב במלון   לינה : בדאדס.
image alt
יום 7  –  18.04.17 – קסבת אייט בן חדו ומעבר האטלס למראקש
Description: Description: http://www.fun-time.org.il/gallery/n571269390_555901_7195.jpgלאחר ארוחת הבוקר ניסע בדרך אלף הקאסבות עד לעיר הסרטים וארזאזאת. העיר נבנתה על ידי הצרפתים, שוכנת על שפת המדבר ומשמשת כנקודת מוצא לתיירות מדברית ולתעשיית הקולנוע. בסביבתה נבנו מספר קסבות השמורות היטב. נבקר במתחם קצבת תאוריט. בתום הסיור נמשיך לקסבת 'אייט בן חדו' אחת המרשימות ביותר במרוקו, אשר נראית שונה מכל זווית. נסייר בין הסמטאות, על חומותיה ובבתי המגורים שבה. נמשיך בדרך נוף מדהימה לאורכו של מעבר ההרים הנישא ברכס האטלס הגבוה טיזן טיצקה (2,260 מ') ונגלוש מערבה לעיר האדומה  רבת ההפתעות – מראקש. לקראת ערב הגעה למלון לקבלת חדרים. ארוחת ערב במלון. בהתאם לשעת ההגעה, במידה ויתאפשר נצא  לסיור בכיכר השוק ג'אמעה אל פנא שהוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית, שם נבלה בחגיגה צבעונית, תוססת ומדהימה, נשתלב בעשרות מעגלים הצופים במרקידי הנחשים, מקפיצי הקופים, מספרי סיפורים, להטוטנים, רקדנים, זמרים, מגלי עתידות ודוכני אוכל ריחניים ועסיסיים. ארוחת ערב במלון. לינה במראקש.
image alt
 יום  8  –  19.04.17 – מראקש
מרקש שהתפרסמה בזכות מיקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן, שוכנת למרגלות הרי האטלס הגבוה. העיר נבנתה במאה ה-11 ומקפלת בתוכה את ההיסטוריה של מרוקו. העיר בנויה מהמדינה - העיר העתיקה ומהעיר החדשה המעניקים לה את הצביון הייחודי שלה. נראה את מסגד הכותוביה, מסגד מרשים שנבנה בשנת 1158 ע"י עבד אלומין במטרה לפאר את שלטונם של המואחידון. המינרט המפואר נשקף מכל עבר במרקש ומתנשא לגובה רב. נסייר ב"גליז" שתוכננה ע"י הצרפתים, נבקר בבית מרקחת ברברי מסורתי. ונשמע על תרופות הסבתא. נמשיך לשוק הגדול ונערוך היכרות עם בעלי מלאכה מסורתיים: רקועי נחושת, בורסקאים, נפחים, קדרים, צורפים, אומני גילוף ורוקחי תבלינים. נבקר במלאח היהודי, רחובות צרים וצפופים ומהם פתחי כניסה לבתים עם חצרות פנימיות רחבות ידיים ובבתי הכנסת של הקהילה היהודית. משם נמשיך לארמון הבאיה. ארוחת ערב במלון  לינה: במראקש.
יום  9  –  20.04.17  –  מראקש - אסווירה
לאחר ארוחת הבוקר נצא מערבה לעבר העיר מוגדור  א-סאווירה. בדרכנו נחצה את מישורי ה"מסטה" המרוקאית, נפגוש בעצי הארגאן הייחודיים למרוקו, נבקר בקאופרטיב של נשים להפקת שמן הארגאן. נמשיך בנסיעה  לאסווירה, היא מוגאדור, עיר חוף יפיפיה, הבנויה על חצי אי סלעי, על חוף האוקיינוס האטלנטי יש לה רצועת חוף ארוכה והאווירה בה נעימה ורגועה. עיר זו נחשבת מהחשובות שבערי החוף הפורטוגזיות במאה ה-15. נראה את הביצורים הפורטוגזים (הסקאלה) המגנים על הנמל, ואת בבתי המלאכה לעבודות מעץ הערער האדום ונשוטט בשווקי העיר. בתום הסיור נחזור למראקש. ארוחת ערב במלון.
לינה במראקש.
image alt
יום 10 – 21.04.17  –  קזבלנקה - ת"א.
בהתאם לשעת הטיסה, נעזוב את המלון בדרכינו לקזבלנקה, טיסה לאירופה ומשם המשך טיסה לתל אביב.


תוספת ליחיד בחדר 400$
 
המחיר כולל:
 •   - טיסה : חברת תעופה סדירה דרך אירופה לקזבלנקה וחזרה כולל מסי נמל והטל דלק (נכון ליום 01.12.16)
 •   - לינה : 9 לילות במלון ברמת תיירות מדרגה ראשונה. 
 •   - כלכלה : חצי פנסיון +   ארוחת צהרים.
 •   - תחבורה: אוטובוס תיירותי ממוזג וחדיש צמוד לכל ימי הטיול.
 •   - הדרכה : מדריך מנוסה ומקצוען : דני הירשטיין
 •   - כניסות לאתרים: תשלום כל הכניסות לאתרים עפ"י המסלול המפורט
 •   - אטרקציות : יום שלם של סיורי-ג'יפים בסהרה
 •   - תשלום אגרה : בכבישים ובחניות כנדרש
 •   - תשר: לנותני השירותים בחו"ל
 
המחיר אינו כולל:
 •   - כל פרט שאינו מצוין לעיל
 •   - ארוחות צהרים שלא מופיעות בתוכנית הטיול.
 •   - הוצאת דרכון או חידושו
 •   - הוצאות בעלות אופי אישי
 •   - תשר: למדריך הישראלי.
 •   - ביטוח נסיעות ומטען
 
הערות  חשובות:
 •   - סדר הימים עלול להשתנות בהתאם לאילוצים בשטח ולהחלטת המדריך
 •   - במידה ותחול עלייה במחירי הדלק / מיסי הנמל תחול עלייה במחיר הטיול בהתאם לדרישת חברת התעופה
 •   - מחיר הטיול מבוסס על  מינימום 30 מטיילים משלמים, במידה ויירשמו בין 20-24 מטיילים מחיר הטיול יעלה בכ- 45 $ לאדם בחדר זוגי.
 •   - מחיר הטיול נקבע על פי התעריף הידוע בזמן שליחת ההצעה, במידה ויהיו שינויים בתעריפי הטיסות, מסי הנמל ומסים נוספים, אשרות או שרותי קרקע – תחול תוספת המחיר על הנוסעים       בהתאמה.
 •   - סדר הימים עלול להשתנות בהתאם לאילוצים בשטח ולהחלטת המדריך
 •   - אין בהצעתנו זו אישור להזמנת טיסות ו/או סידורי קרקע, זו הצעה בלבד.
 •   - לצורך קבל אשרת כניסה למרוקו, יש להעביר עם טופס ההרשמה ובנוסף צילום דרכון (כולל הארכה, במידת הצורך) יש לדאוג לדף ריק בדרכון לצורך הנפקת הויזה.
 •   - חיסונים- לקבלת מידע בנושא חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות במקום המגורים.
 •   - לתשומת לבכם מאז שנת 2000 חלה אזהרת מסע של משרד החוץ ומטה ללוחמה הטרור על מרוקו.
רשימת בתי המלון המוצעים:
Casablanca – Hotel Golden Tulip Farah
Fez – Hotel Barcelo
Erfoud - Hotel Xaluca
Dades - Hotel Xaluca
Marrakech – Rawabi

לוח טיסות:

Flight No. Arrive Depart To From Date
TK793 07:20 05:00 ISTANBUL TEL AVIV 12/04/17
TK617 14:00 10:55 CASABLANCA ISTANBUL 12/04/17
TK618 22:05 15:30 ISTANBUL CASABLANCA 21/04/17
TK810 01:50(22/04) 23:40 TEL AVIV ISTANBUL 21/04/17
 
x

#{title}

#{text}

#{price}