אל אנדלוס- -EL  ANDALUS

אל אנדלוס

ספרד - אל אנדלוס

 
בטיולנו נחשף להיסטוריה המרשימה וההשפעות של "האימפריה הספרדית" מהמאות 16- 17 בתחומי הציור, הארכיטקטורה ועוד, כמובן עם דגש על סיפורם המרתק של יהודי ספרד.
רק ספרד יכולה להתהדר בסימביוזה המרתקת בין שלוש הדתות המונותיאיסטיות הגדולות, שהתרחשה בתקופה המכונה "תור הזהב". סינתזה זו, שהשאירה חותם בתחומי הספרות, השירה, המדע והפילוסופיה, תרמה רבות בהחייאת תרבויות הקלאסיקה היוונית, ערש התרבות המערבית, ובאה לידי ביטוי ובאופן דומיננטי בדרום ספרד ובחבל אנדלוסיה ובאופן מובהק בערים : קורדובה וגרנדה.

אתרי הטיול :
גרנדה : העיר העתיקה, ארמון אלהמברה, גני ח'נרליפה, ארמונו של קרלוס החמישי,
הקתדרלה המרשימה, סיור בסקרמונטה ואלבייסין.
קורדובה : העיר העתיקה, המסקיטה, הח'ודרייה הרובע היהודי ובית הכנסת, ככר יהודה לוי ופסל הרמב"ם. 
סבייה : תערוכת אקספו 1992, פלאסה אספאניה, רובע סנטה קרוז, פארק מריה לואיזה, הקתדרלה וקברו של קולומבוס ואלקזאר.
רונדה : העיר העתיקה, הקורידה, הגשר העתיק.
גיברלטר : מושבת הקופים שעל ההר, המדרחוב ומערת הנטיפים סנט מייקל.

ערך מוסף לטיול זה
מסלולנו תפור לכל גיל ושווה לכל נפש הכולל גם את האתרים הקלאסיים וגם את האתרים הפחות ידועים.
הטיול מיועד בראש ובראשונה למי שבאמת מבקש להכיר את דרום ספרד ולא רק לדגום אותה
* ללא ימים חופשים, כל ימי הטיול מנוצלים עד תום
* מלונות ברמת 4* או הטוב בנמצא
* על בסיס חצי פנסיון
* מופע פולקלור וערב פלמנקו

יום 1 : ת"א - מדריד - מלגה - נרחה (NERJA) - גרנדה
נצא מנמל התעופה בן גוריון לטיסה לעיר מלגה שבספרד דרך יעד ביניים באירופה. לאחר הנחיתה בעיר מלגה, ניסע מזרחה אל העיירה נרח'ה -  ונצפה על חוף השמש מ"מרפסת אירופה" Balcon De Europa. תצפית נהדרת על מפרץ מלגה ועל ערי הנופש לאורך חוף השמש. נמשיך צפונה לגרנדה, "היהלום שבכתר", עירם של המלכים הקתולים. במיוחד לאחר ניצחונם כנגד המעוז המוסלמי האחרון בספרד גרנדה ולאחר גירוש יהודי ספרד. לינה וארוחת ערב בגרנדה.

יום 2 : גרנדה
את היום נתחיל בסיור פנוראמי, נבקר בקתדראלה הגותית. בקפלה נפרדת של הקתדראלה קבורים המלכים הקתולים, פרדיננד ואיזבלה, המסמלים את איחודה של ספרד תחת שלטון נוצרי - קתולי. נמשיך את הסיור שלנו בגרנדה בביקור בארמון האלהמברה, משכנם של מלכי גרנדה הערביים, למעשה, המעוז האחרון של שלטון מוסלמי בספרד, שנכבש ב- 1492, נסייר בגני הח'נרליפה - מלשון גן הח'ליף המרהיבים, נתרשם מארמונו הרנסאנס של קרלוס ה - 5, האימפראטור של המאה ה - 16, וכן נסייר ברבעים העתיקים סקרמונטה ואלבסיי. שרידים למסורת הצוענית שפרחה במקום. לינה וארוחת ערב בגרנדה.

יום 3 :גרנדה - קורדובה
אחרי ארוחת הבוקר נצא מערבה לעיר קורדובה, עירו של הרמב"ם, עיר עם מורשת וציוויליזציה מפוארת. נתחיל את סיורנו ב"מסקיטה", המסגד הגדול והמפואר, נתרשם מהאמנות האנדלוסית במיטבה, נתרשם גם מהמתחם הכנסייתי שנבנה בלב ליבו של המסגד. משם נמשיך לח'ודריה, הרובע היהודי, ונתפעם מהעבר היהודי המפואר, "תור הזהב". נבקר בכיכר יהודה הלוי, בבית - הכנסת העתיק שברובע, נתרגש ליד פסלו של מיימונידס, הוא הרמב"ם. נמשיך בביקור במוזיאון יהודי המיחד, שה יושב אמצע הרובע. ארוחת ערב ולינה בקורדובה.

יום 4  : קורדובה - סבייה (SEVILLA)
 
אחרי ארוחת הבוקר נצא לעיר סבייה, בירת מחוז אנדלוסיה, אחת הערים המרשימות ביותר באירופה, כאן נולדו : הסופר סרוואנטס והציירים ולאסקז ומוריליו, ממבשרי הרנסנס בספרד האימפריאלית. בסבייה התפרסמה "כרמן" של ביזה. נצא לסיור פנורמי, שיכלול את איזור התערוכה העולמית, "אקספו 1992". נצא לשייט מרגיע בנהר הגוואדלכביר, הנהר הגדול. ארוחת ערב ונלון בסבייה.

יום 5 :  סבייה
נבקר בקתדראלה הגותית הגדולה, בה מצוי קברו הסמלי של קולומבוס, נתרשם מהח'ירלדה, הוא המינרט, עדות לעבר האיסלמי, נמשיך לאלקאזר, ארמון מבצר אנדלוסי, נמשיך לרובע סנטה כרוז, ששימש בעבר כרובע יהודי, נטייל בפארק מריה לואיזה ונתרשם מכיכר אספניה. נהנה מערב פלמנקו. ארוחת ערב ונלון בסבייה.

יום 6 : סבייה - רונדה - מיחאס - מרבייה
נצא דרומה לעבר קוסטה דל סול, חוף השמש, איזור של עיירות קיט מרהיבות לאורך חופי הים התיכון. נחצה את רכס ההרים של הסיירה נוודה, לעבר הכפרים הלבנים. בתחילה נבקר בעיירה רונדה, היושבת לפתחו של קניון מרשים, נבקר ב"קורידה", זירת השוורים המקומית, המתפארת במסורת עתיקת יומין בספרד. לאחר ביקור ברונדה ניסע לביקור בעיירה הלבנה מיחאס הציורית לתצפית נוף ושוטטות בסמטאות. נמשיך לעבר עיירת הקייט היפה מרבייה. ארוחת ולינה במרבייה.

יום 7  : מרבייה - גיברלטר - מרבייה
נצא מוקדם דרך חוף השמש, קוסטה דל- סול, מערבה לגיברלטר, ההר ע"ש טריק איבן זיאד, שכבש אותו בשנת 711, בדרכו לכיבוש ספרד. כיום ההר הינו מושבה בריטית השולטת על המפתח לים התיכון, וממנו תצפיות נפלאות לעבר מרוקו שבצפון אפריקה. על פי המיתולוגיה היוונית, סלע גיברלטר הוא אחד משני עמודי הרקולס. העמוד השני נמצא בצפון אפריקה. נתחיל את סיורינו במושבת הקופים, נמשיך לעבר מערת הנטיפים והזקיפים, סנט ג'ימס, ונסיים במדרחוב הססגוני של ההר. נצא לארוחת ערב במסעדה לסיכום הטיול. לינה במרבייה.

יום 8+9 : מרבייה - מלגה - מדריד - תל אביב       
בבוקר ננסה לנצל את הזמן ונמשיך בסיור פנוראמי של העיר ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה במלגה, ומשם נטוס בחזרה לתל אביב, דרך יעד מדריד, מרוצים ומלאי חוויות. נגיע בשעות הבוקר הקטנות.
 
* המסלול מתאר את אתרי הביקור והבילוי, אף לא בהכרח את כיוון הנסיעה או סדר הימים. ייתכנו שינוים בסדרי הביקורים, ארוחות והלינות.
שם העיר מספר לילות
גרנדה 2
קורדובה 1
סביליה 2
מרבייה 2
סה"כ 7
x

#{title}

#{text}

#{price}