מידע כללי על מרוקו

תעודת זהות
הממלכה המערבית (אלמג'רב)
שטח - 712.550 קמ"ר ( פי 34 משטח ישראל )
אוכלוסייה - 33 מיליון נפש 
בירה - רבט
המלך - מוחמד השישי


המטבע המקומי: 
המטבע הוא "דרהאם". 1 $ = 8.5 דרהאם. המטבע משתנה כל יום. ניתן להמיר בשדה התעופה בכניסה למרוקו או במלונות או בבנקים. אפשר להשתמש גם בכרטיסי אשראי כולל המחאות נוסעים.

כבודת הנוסע:
כל נוסע רשאי לשלוח כבודה עד 20 ק"ג בלבד, ותיק יד שלא יעלה על 5 ק"ג. עודף משקל באחריות הנוסע מול חברת התעופה.

מזג האוויר:

מרוקו הינה ארץ בעלת מגוון אזורי אקלים משתנה מאקלים ים תיכוני לאקלים יבשתי וכלה באקלים מדברי בסהרה והרי האטלס. גשמי המעבר הם תופעה נפוצה בפרט בפסגות האטלס הגבוה. (יש להצטייד בהתאם).

הלבוש המומלץ:
רצוי להצטייד בבגדים לתקופת המעבר, בבגדי יציאה לערב, בגד ים, משקפי ראיה נוספים למרכיבי משקפיים, כובע שמש, מידנית, נעלי הליכה נוחים, מזלג חשמלי. בביקור במקומות בעלי אופי דתי יהודי או מוסלמי יש ללבוש חולצות צנועות ללא כתפיים חשופות נשים וגברים. מומלץ שחלוקת הביגוד והחפצים במזוודה של בני הזוג תהיה, שכל מזוודה תאפשר לשרת את שני בני הזוג. יש לסמן את המזוודות עם שם הנוסע באותיות לטיניות. אין לקחת אולר או סכין בתיק יד או כל חפץ חד. מומלץ לא לקחת תכשיטי ערך וכמו בכל מדינה יש להיזהר מכייסים. לשומרי מסורת מומלץ להצטייד בהתאם כגון: מרקי עוף, מנות חמות, קבנוס, נקניק יבש וכלים חד פעמי. (זו המלצה בלבד).

תרופות:
למשתמשים בתרופות קבועות יש להצטייד בתרופות מספיקות ובמרשם רופא על מנת לקבל תרופה מקבילה במידה והתרופה תלך לאיבוד. (את התרופות לקחת בתיק יד בלבד). מומלץ לקחת תרופות נגד חום, התקררות, שלשול וכו'.

חשמל:
המתח כמו בארץ מומלץ להצטייד במתאם חשמל כפול.

תקשורת: החיוג ממרוקו לישראל : לדוגמא לת"א - 3 + 972 + 00 והמס' המבוקש. ניתן להשתמש בטלכרט הנרכשים בדוכנים מקומיים או להשתמש במטבעות. החיוג מבתי המלון לא מומלץ יקר מאד. החיוג בין החדרים במלון לא מחויב בתשלום. הפלאפון המומלץ בו ניתן לקלוט בכל מרחבי מרוקו "אורנג'".

ביטוח רפואי: מומלץ לעשות ביטוח רפואי ומטען בארץ לפני היציאה כולל היטס רפואי. לחולים כרונים לעשות ביטוח רפואי בהתאם ולהצטייד במסמכי מחלה.

ביטחון ובטיחות: יש להשתמש בחגורת בטן או בגרב. רצוי לא לשאת כסף ומסמכים בכיסים אחוריים. ניתן להשתמש בכספת המלון בתשלום באחריות הנוסע.

חובה: להצטייד בכרטיסי ביקור של המלון לפני היציאה מכל מלון. אין לקבל חבילות מזרים להעברה. יש לזהות את המזוודה לפני העלייה לאוטובוס. הזיהוי אישי ובאחריות הנוסע. מומלץ לא להביא תיקים או חולצות עם הדפס בעברית. לחובשי כיפות נא להצטייד בכובע. רצוי לא לקחת חפצי ערך כגון שרשראות זהב, יהלומים וכו'. 

בתי מלון: נא לא להוציא דברי אוכל מהמלון. השימוש במיני בר, טלפון, סרטים פי. טי. וי (בתשלום) בבתי המלון יש סבלים ולכל נוסע מותרת מזוודה אחת בלבד. שאר הציוד כולל תיקי יד באחריות הנוסע בלבד. הארוחות בבתי המלון לא כוללים שתייה. ( השתייה בתוספת תשלום).

תשר: נהוג להשאיר טיפ כ- 10% במסעדות, בתי קפה. במונחים שלנו זה כסף קטן!

image alt
image alt
image alt
image alt
image alt
x

#{title}

#{text}

#{price}