מרוקו הקסומה  12 ימים/10 לילות כולל מדבר סהרה.
יום – 1:  תל אביב – קזבלנקה – רבאט
נצא מנמל התעופה בן גוריון בטיסה דרך איטליה לקזבלנקה,  לאחר הנחיתה ומעבר הגבול ניסע לכוון העיר רבאט עיר בירתה של מרוקו  .
עם ההגעה לעיר נערוך סיור להתרשמות מאתריה השונים של עיר זו, נבקר ברחבת ארמון המלך נמשיך משם למבצר "הריבט" שנבנה לפני כ 1800 שנה, כמו כן נבקר במאזוליאום בו קבורים
המלכים מוחמד ה 5-  חסן  ה 2-  והנסיך עבדאללה, נראה את מגדל טור חסן משם נמשיך לסיור בעיר החדשה, נצפה על בניין הפרלמנט ונטייל אם יתאפשר מבחינת לוח זמנים נטייל בשוק
המקומי של העיר..
לינה ברבאט.
 
יום – 2: רבאט – מקנס-פס
המשך סיורים בעיר הבירה, נעלה  על  חומותיה  של  קסבת  אל  הודיה לתצפית  לעבר  העיר  סאלה  הנמצאת  בצדו  השני  של  הנהר.  לאחר  מכן  נמשיך  בדרכנו    לכיוון העיר מקנס בירת הסולטן מולאי אסמעיל, נערוך סיור להכרת העיר, נטייל בסמטאות ונסתובב בשוק המקומי והשער המפורסם  "בב אל מנצור" נמשיך לארמון המלוכה המשופץ, נבקר בכיכר אלהדים וברובע היהודי ,מלאח, ובתלמוד תורה  .עם ערב נגיע אל העיר פס  .
לינה בפס.
 
יום – 3: פס
ביום זה נתמקד בעיר המסמלת את הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו  , מקום בו הזמן עצר מלכת, נטייל  ברחובותיה  וסמטאותיה  הצרים  והציורים  של  העיר  העמוסה  בבתי  מלאכה  המגוונים שבה  מבורסקאים  נפחים  רקעי  נחושת  ועוד...  נתחיל  את  סיורנו  במלאח  היהודי  נבקר  בבית עלמין  היהודי  ונבקר  בקברה  של  הצדיקה  ללה  סוליקה  ונשמע  את  סיפור  הנערה  שהועלתה על  המוקד  בשל  קידוש  השם  משם  נמשיך  לבית  הכנסת  העתיק  איבן  דנאן  ומשם  לבית הרמב"ם,  לאחר  מכן  נמשיך  לרחבת  ארמון  המלוכה    וסיור  בשוק  המקומי  בו  נראה  את הבורסקאים, חנויות הכפתנים והקומקומים וצביעת העורות וחניות הנגרים ועוד  ..
העיר פס מוגדרת כאתר שימור של אונסקו  .
לינה בפס..
 
יום – 4: פס-איפראן-מידלט-ארשדיה-ארפוד
נעזוב את פס ונמשיך לאזור האטלס התיכון המכונה ארץ הארזים  בה נמצאת העיר איפראן עיר הקיץ של מרוקו עם ההגעה נראה את פסל האריה סמלה של העיר ונשמע את הסיפור שאחרי
היצירה ונמשיך לסיור להתרשמות מהעיר  .
בהמשך היום נעבור דרך עמק הזיז  לכיוון "מידלט" ונראה בדרכנו כפרי מקומיים ונוודים שחיים באזור. לאחר מכן נעבור בדרכנו בעיירה "ארשדיה" לאחר מכן  לאחר שנחצה את העמק נגיע
לפתחו של מדבר הסהרה המפורסם הנוף שנראה בדרכנו מאופיין בקסבות הבנויות מבוץ נחצה את ארץ הדקלים עד הגיענו לעיר ארפוד שהיא נאת המדבר הגדולה של עמק הזיז  .
לינה בארפוד.
 
יום – 5: ארפוד ווארזאזאת
עם שחר נעלה על הג'יפים לתוך הדיונות במדבר סהרה,
נתחיל בשעות המוקדמות עם תצפית על הזריחה בדיונות הזהב של חולות מרזוגה שבמדבר סהרה את הנסיעה נעשה בג'יפים. משם נמשיך לעמק הטודרה וקניון הטודרה המפורסם, בצהריי היום נצא להליכה קלה בקניון הטודרא ומשם נמשיך לעמק הדאדס ונהר הדאדס, דרך זו "אלף הקסבות" רצופה מבנה בוץ מבוצרים שבחלקם גרים עדיין ברברים, נחצה את עמק הורדים
לכוון עיר המחוז ווארזאזת  .
לינה בוורזאזאת.
 
יום – 6: ווארזאזאת –מרקש
לאחר  ארוחת  הבוקר  נשלים  את  סיורנו  בעיר  הסרטים  בה  צולמו  בין  היתר  הסרט  גלדיאטור, בבל, עשרת הדברות, לורנס איש ערב ועוד...
בדרכנו  למרקש  נבקר בקסבת איית בן חאדו הקסבה המפורסמת ביותר במרוקו והמוכרת על ידי אונסק ו" ,  נחצה את הרי האטלס הגבוה בדרך  מעבר  הרועים  שהוא  מעבר  הרים  צר-  "טיזי  טישקה" , בהמשך כפרים ברבריים תלויים ובוסתנים עד לפנינת הדרום,מרקש.
לינה במרקש.
 
יום – 7: מרקש—העיר האדומה בירת הדרום.
יום זה נקדיש לעיר המיוחדת מרקש על בתיה האדומים נשוטט סמטאות, נלך למלאח שהוא הרובע היהודי העתיק נבקר בבית הכנסת של מגורשי ספרד-אל עזמה ולכיכר הג'מע אל פנה הכיכר שוקקת חיים יש בא דוכני אוכל, רוכלים, מרפאים מרקידי נחשים ועוד  ..
כמו כן נבקר בארמון הבהייה גני מנרה ונצפה במסגד הכותובייה.אחרי ארוחת הערב,, לינה במרקש  .
 
יום – 8: מרקש ועמק  האוריקה
עם בוקר נסע לעמק המפורסם ממנו נשקף ההר הגבוה בהרי מרוקו הטובאקל והרי האטלס, האזור רווי נחלים הזורמים למישור הגיבלט ומשם לנהר הטנסיפת. במהלך היום נבקר בחלק מהכפרים שבאזור ונבקר בקברו של הצדיק רבי שלמה בן לחנס  .
כמו כן נבקר בבית ברברי אותנטי בו נראה כיצד חיו המקומיים בעבר הרחוק  .
עם חזרתו לעיר נעצור לצפייה בקברי הסעידים משם נמשיך לביקור בחנות המפורסמת של חסן פיללי חנות " 100 אלף תבלינים וצמחי מרפא" נקבל הסבר בשפה העברית על כל תבלין וצמח
מרפא. לינה במרקש.
 
יום – 9: מרקש-אסווירה-ספי .
לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את מרקש ונסע לכוון ערי החוף, בדרכנו נעצור בעיר אסווירה הידועה גם בשם מוגדור. בדרכנו לעיר נבקר בבית הבד ונראה כיצד מפיקים את שמן הארגאן המפורסם והידוע בסגולותיו, עם ההגעה לאסווירה  נתחיל את סיורנו בביקור בקברו של הצדיק חיים פינטו ומשם למלאח היהודי הישן והחדש של העיר נבקר בסקאלה המצודה הפורטוגזית העתיקה לאחר הביקור במצודה נגיע לחנות עץ הערער ונצפה בעבודות העץ הייחודיות, משם נמשיך לסיור בנמל המקומי יינתן זמן לארוחת צהרים  .
לאחר מכן נמשיך בנסיעתנו צפונה לאורך קו החוף לעיר סאפי שידועה בייצור הקרמיקה והקדרות שבה, עם ההגעה  נבקר במתחם הקבר של שבעת בני זימרו ונשמע את סיפור משפחת זימרו לאחר מכן נמשיך ל"משטח הקרמיקה " שלאחריו נמשיך לסיור ברובע היהודי הישן
לקראת ערב הגעה למלון.לינה בסאפי  .
 
יום – 10: סאפי-קזבלנקה
לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו בעיר, לאחר מכן  נמשיך לעיר קזבלנקה העיר הגדולה ביותר במרוקו נערוך סיור בעיר נצפה על מסגד חסן השני משם נגיע לטיילת (לה כורניש)
ומשם לאזור היוקרתי של העיר עד לכיכר האומות המאוחדות בה  נצפה על בית המשפט השלום והמחוזי, בית העירייה, פסלו של מושל מרוקו בתקופת החסות הצרפתית נראה את הבנק המגרבי הגדול, בית הדואר ועוד...
נבקר במלאח היהודי ובשוק בחובוס יינתן זמן לקניות  ..
לינה בקזבלנקה  .
 
יום – 11/12: קזבלנקה- רומא- ת"א
לאחר ארוחת הבוקר,מבטים אחרונים על העיר הלבנה, אם יהיה זמן יינתן זמן חופשי לקניות
משם נמשיך לשדה התעופה הבינלאומי ע''ש מוחמד החמישי, התארגנות לטיסה לת"א דרך אירופה  .אם יתאפשר מבחינת הלו''ז,יש אפשרות לסיור פנורמי ברומא. עמוסי חוויות והנאה ננחת לפנות בוקר בישראל.
 
המחיר אינו כולל:
המחיר כולל:
 * טיסה בחברת תעופה סדירה.
* תכנון מסלול ואופרציה.
* לינה: במלונות טובים ומרכזיים, מדרגה ראשונה/ דרגת תיירות טובה -5/4* .
* כלכלה: חצי פנסיון,ארוחת בוקר וערב במהלך כל הטיול.
* תחבורה אוטובוס תואם ממוזג+נהג צמוד, להעברות וסיורים כנהוג במרוקו.
*נציג של החברה בשדה התעופה במרוקו.
* הדרכה:–מדריכים מקומיים במידת הצורך.
* ביקורים סיורים וכניסה לאתרים כמפורט בתכנית הטיול .
* ליווי בטחוני בערים הראשיות.
* מדריך ישראלי צמוד, מומחה למרוקו.
* המחיר כולל הוצאות נהג: לינה וכלכלה.
* עוזר נהג.
* ג'יפים ונהגים למדבר סהרה.
 
המחיר לא כולל:
ביטוח נסיעות, מומלץ לעשות ביטוח כולל ביטוח ביטול נסיעה.
בילויי ערב.
טיפים לנותני השירותים במרוקו, למדריך ולנהגים.
 
ביטולים:
עד 30 יום ליציאה  100$
עד 10 ימים ליציאה 250$
עד 3 ימים ליציאה 750$
מעבר לזה דמי ביטול מלאים.***ייתכנו שינויים במסלול  בהתאם להנחיית שילטונות מרוקו או/ו תנגי מזג האויר. 
 
נתונים כללים מרוקו
אוכלוסייה: 38 מיליון נפש, (43% יודעי קרוא וכתוב!). שטח:704,730 קמ"ר  משטר: מונרכיה חוקתית בראשה עומד המלך מוחמד השישי (משנת 1999). לפי חוקי מרוקו המלך חייב להיות ממין זכר, הוא ממנה את ראש הממשלה, יש לו זכות וטו על חוקים ונשמרת לו הזכות לבטל את החוקה. כלכלה: החקלאות תורמת 15% מהתוצר הלאומי ומעסיקה יותר מ- 50% מכוח העבודה! גידולים עיקריים: פרי הדר, ענבים, ירקות, חיטה, סלק סוכר, במרוקו נמצאים שני שליש ממאגרי הפוספטים בעולם, התעשיה תורמת שליש מהתוצר הלאומי ומעסיקה כ – 15% מכוח העבודה. אקלים: ברצועת החוף בצפון -  אקלים ים תיכוני; בפנים הארץ -  אקלים יבשתי חם; בדרום -  אקלים מדברי חם ויבש. כמות המשקעים נעה בין 100 מ"מ במדבר ל 800 מ"מ באזור ההר. דת: מוסלמית, 99% הם מוסלמים הם סונים, בנוסף מעט בדואים, אפריקאים ויהודים. יהודים: במרוקו כ 6,500 יהודים, רובם מתגוררים בקזבלנקה; קהילות קטנות נמצאות ברבט, פס, מרקש, בטנג'יר ובמקנס. שפה: השפה הרישמית היא ערבית; בנוסף קיים שימוש בברברית, בצרפתית ובספרדית. מטבע: דירהאם. בירה: רבאט. שעון: גריניץ' (כמו בלונדון).
דברים שחייבים לדעת
כסף:
הכסף המרוקאי נקרא דירהם. מומלץ להביא לנסיעה דולרים - שטרות חדשים וקטנים. כרטיסי אשראי מתקבלים ברוב המלונות הגדולים ובמסעדות הגדולות בערי התיירות. במידה והחלפתם כסף בבית המלון או בבנק - יש להקפיד ולקבל אישור חתום על החלפה זו. 
מזג אויר:
במרוקו הפרשי גובה ניכרים בין אזור השפלה האטלנטית ובין רכסי הרי האטלס הגבוהים הפרשים להם השפעה ישירה על מזג האוויר; יש לזכור כי חלקה הדרומי של המדינה נושק לגבולות מדבר סהרה המדבר הגדול ביותר על פני כדור הארץ; הימים במישור החוף חמים ונעימים ואילו הלילות והמקומות הגבוהים עלולים להיות קרים. יש להצטייד בלבוש מתאים כולל מעיל חם. יש להצטייד בזוג נעליים טובות להליכה.
חשמל:
מתח החשמל במרוקו הינו 220 וואלט. השקע הינו שקע "אירופאי" בעל 2 כניסות עגולות.
בריאות - חיסונים:
אין צורך בחיסונים מיוחדים לקראת נסיעה למרוקו.
צילום:
מצלמות: השימוש מותר ללא הגבלה למעט מתקני ממשלה, מתקנים צבאיים, תקשורת וכו'. יש
לבקש את אישורם של התושבים המקומיים לפני צילומם.
בקצרה על מרוקו  
מרוקו שוכנת בחלק הצפון מערבי של יבשת אפריקה והיא מהמדינות הבודדות להן גישה לשני ימים פתוחים: לים התיכון מצפון ולאוקיינוס האטלנטי ממערב. גבולותיה היבשתיים הם אלג'יריה ממזרח וסהרה המערבית ומאוריטניה בדרום.  שטחה של מרוקו הוא 458,730 קמ"ר. לאורך חופי האוקיינוס האטלנטי משתרעת מצפון לדרום שפלת החוף הנמוכה אליה נשפכים רוב הנהרות ונחלי המדינה היוצאים מרכס הרי האטלס התיכון וכן מהרי האטלס הגבוה ו"מול האטלס". האוכלוסייה העירונית מפוזרת על פני מספר ערים גדולות ומרכזיות: עיר הבירה רבאט ובה כ 1.5 מיליון נפש, העיר מקנז, פז, קזבלנקה ומרקש ומספר ערים קטנות יותר כדוגמת אגדיר, טנג'יר,  א-סווירה ועוד. 99% מתושבי המדינה הנם מוסלמים סונים.  סה"כ – מספר תושבי מרוקו בשנת 2000 עומד על כ – 31 מיליון. השפות השולטות: ערבית, ברברית וצרפתית. העוסקים בתיירות מדברים גם אנגלית וחלקם גרמנית. תוחלת החיים – 69 שנים. הכלכלה מבוססת על: פוספטים, בתי זיקוק לנפט, תעשיית מזון, טכסטיל, תיירות ותעשיית עיבוד עורות. הייצוא העיקרי הנו: פרי הדר, ירקות, פירות ים ודגים. הגידולים החקלאיים העיקריים: חיטה, שעורה, פירות ופרי הדר. במרוקו שולט ביד רמה ובצורה מרכזית מלך.  התוצר הלאומי הגולמי לנפש עמד בשנת 2002 על 3,120 $. השעון המקומי הינו גריניץ' (שעתיים הפרש מישראל).
x

#{title}

#{text}

#{price}