בע"ה ובישועתו
4  מרץ 2016
לוגו מטיילים.JPG
"סהרה" מטיילים במרוקו עם הטובים ביותר!!!
תרשיש 7 קיסריה 38900 טלפון: 046265189 פקס:046288173
טלפון נייד: 0522806317   טלפון: 046265189  במרוקו: 21266623751
E-mail: sahara_avizemer@walla.com
למרוקו נוסעים עם המומחים, במרוקו מטיילים עם "סהרה"!!! בשיתוף עם
חברת "איסתא"
מציעים טיול למרוקו – 15 ימים
בהדרכת: אברהם (אבי) אביזמר
מחנך, סופר והיסטוריון
כותרת הטיול – מרוקו גיאוגרפי
עם טעמים, צבעים וריחות...
 
יציאה 17/7 חזרה 31/7
קוד טיול: MOG
עלות הטיול: 1790$
טיפים לנותני השירותים: 25$
סה"כ: 1815$
תוספת לאוכל כשר: 150$
תוספת לחדר סינגל 490$
פרטי טיסה:
17.07  ת"א – מלגהQS3170  18:00 – 22:40
10.07 מלגה – ת"א QS3171 23:40 – 05:30
קוד טיול: MOG
יום 1: תל אביב – מלגה
ניפגש בנתב"ג ונטוס למלגה דרך בהתאם ללוח הזמנים שבפרטי הטיסה... עם הנחיתה נאסוף את המטען,.. לינה בדרום ספרד.
יום 2: טנג'יר אסילה - רבאט – קזבלנקה
הבוקר נצא בנסיעה לטריפה למעבורת לטנג'יר.. בדרך נגיע אל מצפה הימים (כפ ספרטל) וגם נבקר במערת "הרקולס". אח"כ נסיעה  לאסילה לביקור בעיר הנמל היפה הזו... מפה בדרך המהירה לרבאט עירו של המלך – ובירת מרוקו. נבקר במוזוליאום של מוחמד ה- 5 וחסן השני, נצפה על מגדל חסן שברחבת המוזוליאום ונספר את סיפורו. נצטלם עם שומרי ראשו של המלך... כן נצפה על ארמון המלך ובניין הפרלמנט. כמו"כ נבקר בקסבת אל אודיה המרשימה. בתום הביקור ברבאט נסיעה לקזה. לינה בקזה
יום 3: קזבלנקה
בירתה המסחרית והכלכלית של מרוקו. נטייל בין אתריה החשובים: בית המשפט (המחכמה) המסגד הגדול, כיכר מוחמד החמישי, במול החדש שבטיילת היפה של העיר, ב ביהכ"נ "בית אל" שנבנה בסגנון הרוקוקו, וגם במדינה ובשווקים הציוריים שיש פה. וכן נכיר את המרכז המודרני. בתום הביקור נשוב למלוננו. לינה בקזה.
יום 4: קזבלנקה - מרקש
לאחר ארוחת בוקר נסיעה בדרך המהירה
למרקש אחת מ-4 הערים האימפריאליות של מרוקו, והיא הגדולה והצבעונית שביניהן. עם הגעתנו נתחיל בסיור בעיר. את מחצית היום נקדיש לאתריה ההיסטורים של מרקש: ארמון אל בהייה, נצפה על  מסגד הכותובייה. נבקר בגני מנרה המוקפים ב 12.000 עצי זית. נשוטט בסמטאות המלאח שם חיים עדיין יהודים ונבקר בבית הכנסת העתיק של הרובע או בזה של הגליז...לינה במרקש.
.
יום 5: מרקש – עמק האוריקה - העיר האדומה
מרקש, הפנינה אשר בהרי האטלס הגבוה, עיר המוקפת דקלים על רקע חומותיה האדומים. היום נצא אל עמק האוריקה היפה והירוק, ממנו נשקפים הרי האטלס הגבוהים וביניהם הפסגה הגבוה ביותר במרוקו, הר הטובאקל. הסיור מתחיל במישורים ופונה ומטפס אל  האטלס, דרך כפרים ברבריים, אל שוליו הצפוניים של רכס הטובאקל. האיזור רווי נחלים קטנים וגדולים המעבירים כמויות מים רבות מהאטלס הגבוה למישור. בחלק מכפרי עמק האוריקה, איזור ירוק , השונה בתכלית מהאזורים שהכרנו עד כה . בתום הביקור בעמק נשוב למרקש, לקראת אחה"צ, זמן חופשי בכיכר ג'מע אל פנה הססגונית והמרתקת, בשעה שבה מתעוררת הכיכר לחיים. דוכני האוכל המעשנים, מרקידי הנחשים לקול צלילי החליל, מספרי סיפורים, מרפאים וקוסמים המהלכים בקסם וחן המאפיינים את שווקיה של העיר הקסומה. בערב קבלת שבת במלון... אחרי ארוחת ערב נוכל לצאת (בתשלום נפרד)  למופע מרהיב " אצל עלי"  - מופע ססגוני-בשילוב של ריקודים, שירה, אקרובטיקה על סוסים ויריות באוויר, המופע כולל כיבוד קל ושתיה חמה. לינה במרקש
יום  6: מרקש - אגדיר
נעזוב את מרקש ונצא לעיירת החוף אגדיר בדרך המהירה. אגדיר נהרסה ברעידת האדמה בשנת 1960 ונבנתה מחדש. כיום הינה עיר חוף תוססת ומרתקת. סיור פנורמי בהגעה, ואח"כ נהעברה למלון. בערב אפשרות למפגש עם הקהילה היהודית של אגדיר. קבלת שבת ןארוחת ערב ולאחריה טיול רגלי אל הטיילת היפה של אגדיר. לינה באגדיר.
יום  7: אגדיר
שבת וינפש.. ב 12:00 נפגשים לטיול רגלי אל מה שהיה אמור להיות ארמון המלך באגדיר.. במוצ"ש אפשרות לחפלה. לינה באגדיר
יום 8: תרודאנת – תאלווין  - וראזאזת
היום אנו נוסעים מזרחה בדרך הררית ובראשיתית של כפרים על גבול המדבר. ביקור קצר בתארודנת ותאלווין (מקור צמח הזעפרן) וכפרים ברברים יפים שבדרך. הגעה  לוורזאזאת. וורזאזאת הינה עיר מדברית הנמצאת בשוליים של הרי האטלס הגבוה. העיר הינה יפיפיה ובה מצולמים סרטים מערביים ויש בה קסבות ורחובות צרים בסגנון מדברי. אחרי ארוחת ערב נבקר באחד המקומות בה יש אוסף נדיר של מוצדים ופריטים שהשתתפו בסרטים שהופקו וצולמו פה. לינה בוורזזאת.
יום 9: וארזאזאת – עמק דאדס – קניון הטודרה - ארפוד
בבוקר עוד נשלים את הביקור ברובע היהודי הייחודי של העיר ואח"כ נסיעה בדרך 1.000 הקסבות לקניון הדאדס – קניון עם תצורות טבע יפות נמשיך ל"קניון הטודרה" המיוחד במינו בעולם. סיור רגלי בתוך הקניון. המשך נסיעה מזרחה אל תוך המדבר לעיר הלפני האחרונה בציוויליזציה המרוקנית-ארפוד. לינה בארפוד.
יום 10: גי'פים בסהרה – ארפוד – איפרן - פס
השכמה מוקדמת. מוקדמת מאוד... עם שחר נגיע רכובים על גבי ג'יפים אל הדיונות הגדולות בחולית מרזוגה הנקראות צ'בי והנצבעות אדום של שחרית. אח"כ נשוב למלון לארוחת בוקר. יציאה מארפוד דרך אראשדיה, מידלת לאיפראן - עיירה הררית, באטלס התיכון לביקור קצר. בתום הביקור פה המשך נסיעה אל הבירה הרוחנית של מרוקו - פאס. לינה בפאס.
יום 11: פאס
נצא לסיור בעיר, נבקר במדינה. נבקר בבית העלמין היהודי השמור, שם נמצא קברה של הנערה הצדקת "סוליקה" למשפ' הגואל.. שבגיל 17 מסרה את נפשה על קידוש ה'. כאן נספר את סיפורה המיוחד. כמו"כ נטייל בין סמטאותיו המפותלות של הרובע  היהודי. כמו כן נצפה על ארמון המלך שנבנה על מה שהיה בעבר בית ספר התיכון היהודי, "אליאנס". ביקור בבית הרמב"ם ובגילדות שיש במדינה של פאס שנחשבת לשמורה ביותר בעולם המוסלמי... בערב יש אפשרות לבלות במופע פולקלור טיפוסי לפאס (בתשלום נפרד). לינה בפאס.
יום 12: פאס – מקנאס – ווזאן – שפשאוון – טנג'יר
מוקדם בבוקר נצא בנסיעה למקנאס ונבקר ברובע היהודי העתיק של העיר, נצפה על "תלמוד תורה" והמלאח היהודי. נראה את המוזיליאום של מולאי איסמעיל וכן נבקר באורוות שבנה ל 12.000 סוסיו. כמו"כ נצפה על השער של המדינה, שלדעתי הוא היפה ביותר לעיר כלשהי במרוקו. מכאן נמשיך לווזאן לבקר בציון של ר' עמרם בן דיוואן – מגדולי החכמים שפעלו במרוקו. מפה דרך הרי הריף לשפשאוון – אחת הערים המדהימות בעולם! נמשיך למלוננו בטנג'יר.
יום 13: טנג'יר – ג'יברלטאר - טורוטמולינוס
הבוקר יוצאים לטייל במדינה היפה של העיר... כמו כן נבקר בסקאלה-מבצר התותחים, בנמל, ובשרידים של בסיסים מתקופת מלחמת העולם השנייה שהגנו על מיצרי ג'ברלטר. אח"כ חוברים למעבורת ונוסעים לג'יברלטאר עם ההגעה נערוך סיור בצוק ג'יברלטר בו מושבת כתר בריטית. אחרי הביקור נעצור בקניון PLAZA MAJORA. יינתן זמן פנוי לשוטט במדרחוב עמוס החנויות פטורות ממכס של ג'יברלטר. לקניות אחרונות. נמשיך למלוננו בדרום ספרד
יום 14: טורומולינוס
שבת וינפש.. ב 11: הולכים לטיול רגלי אל המדינה של בן אל מדינה... בערב אפשרות ליציאה משותפת למופע פלמנקו... לינה בטורומולינוס...
יום 15 : מלגה - ת"א
שמחים ומרוצים, בתקווה שנהנינו מביקורינו בממלכה המג'רבית ובספרד. העברה לשדה התעופה של מלגה לטיסה חזרה ארצה דרך בריסל.
 
המחיר כולל:
טיסה בקו ת"א  -  מלגה - ת"א כולל מיסים והיטלים למינם...
 • בתי מלון מדרגת תיירות טובה וראשונה, על בסיס לינה וחצי פנסיון.
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול.
 • אוטובוס תיירים ממוזג לביצוע תוכנית הטיול.
 • מלווה ישראלי צמוד (אביזמר).
 • אשרת כניסה למרוקו.
 • מדריכים מקומיים, במידת הצורך, במרוקו...
 
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח רפואי ומטען.
 • הוצאות אישיות.
 • טיפ למלווה הקבוצה הישראלי ונהג האוטובוס (25$ לנוסע).
 • כל מה שאינו מופיעה תחת הסעיף "המחיר כולל".
 
הערות:
 1. סדר ימי הטיול יכול להשתנות בהתאם לתנאים המקומיים.
 2. אשרת כניסה למרוקו: איסתא אינה אחראית במקרה בו לא יינתן אישור כניסה למרוקו, הוצאות הטיסה יחולו על המטייל בלבד. לצורך הסדרת ויזה יש להעביר צילום דרכון של הנוסעים עד 14 ימים לפני יציאה הקבוצה.
 3. יש להתייעץ עם משרד הבריאות בנושא חיסונים.
 4. מעבר הגבול -הכניסה למרוקו כרוכה בפרוצדורה הדורשת המתנה – לעתים ממושכת.
מדריכי איסתא מנוסים בתהליך זה ויעשו הכול על מנת לקצר את התהליך וזמן ההמתנה.
 1. בתי מלון -בתי המלון בהם נשהה הינם בדרגת תיירות טובה. אך ראוי וחשוב להדגיש שיש הבדלי רמות  בהשוואה למוכר לנו בארץ בהיבטי שרות, יעילות ,תחזוקה  והמבחר העשיר לו הורגלנו בארוחות הבוקר. 
 2. האוכל המרוקאי - האוכל המוגש בבתי המלון והטיבול אינו דומה לתבשילים והסלטים המוכרים לנו כ"אוכל מרוקאי" בארץ. קיים הבדל גדול בין תבשילים והסלטים המרוקאים לבין אלה שבישלו יהודי מרוקו. נא לא להתאכזב ! יש גם אוכל טעים מאוד.
 3. אזהרת מסע מתמשכת – מכיוון שישראל אינה מנהלת יחסים רשמיים עם מדינות ערב מלבד מיצרים וירדן הלוט"ר הוציא אזהרת מסע מתמשכת למרוקו, הממליץ להימנע מנסיעה לארץ זו.

 

 
 
x

#{title}

#{text}

#{price}